AHEF İl Başkanları Toplantısı Ankara'da Gerçekleşti

AHEF İL BAŞKANLARI TOPLANTISI 24-25 ŞUBAT 2018 TARİHLERİ ARASINDA ANKARA' DA YAPILDI

Sağlık Bakanlığının aile hekimliği uygulamasında yapacağı değişiklikleri değerlendirmek için AHEF' e üye il dernek başkanları Ankara' da toplandı.

Sağlık şehitleri ve Afrin operasyonunda şehit olan Mehmetçiklerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan çalıştay açılış konuşmasını, AHEF Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Akif Emre EKER yaptı.

AHEF Yönetim Kurulu Başkanı yaptığı konuşmada aile hekimliği uygulamasında karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerilerinden bahsetti.

AHEF' e üye 41 il dernek başkanının katıldığı çalıştayda performansa dayalı ödeme sistemleri, cari gider işlemleri, torba kanun içerisindeki maddeleri değerlendirildi.

Çalıştay sonunda AHEF' e bağlı il dernek başkanları tarafından hazırlanan çalıştay sonuç bildirgesi hazırlandı.

İl Dernek Başkanları tarafından hazırlanan bildirgede alınan kararlar;

1. Uluslararası Sağlık Örgütleri tarafından da kabul edildiği gibi Türkiye'deki aile hekimliğinin en büyük temsilcisi olan sivil toplum kuruluşu AHEF' dir.

2. Geçmişten kaynaklanan, Bakanlığımız tarafından da kabul edilen gelir kayıplarımızın (%12) en kısa sürede telafi edilmesini istiyoruz.

3. Gelir kaybına tahammülümüz yoktur.

4. Aile hekimliğini yeniden yapılandırmanın konuşulduğu bu günlerde AHEF olarak, sürecin tarafımızla istişare edilmesi gerektiğini, aile hekimliği sisteminde ve özlük haklarımızda hiçbir kaybı ve geriye gidişi kabul etmeyeceğimizi ve bu tür durumlar karşısında, yasal ve meşru haklarımızı kullanacağımızı, halkımız ve çalışanlar için olumlu yönde yapılacak her türlü düzenlemeye destek olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.

  AHEF YÖNETİM KURULU

PAYLAŞ: